Гільдія гідів у Всеукраїнському Центрі вишивки та килимарства (с.Решетилівка)

Сьогодні Гільдію гідів радо приймають у с.Решетилівка,  де в Всеукраїнському Центрі вишивки та килимарства наші гіди дізнаються про бренд Решетіловки та об’єкт, внесений до нематеріальної спадщини України - вишивку білим по білому.
Те, що починалося як вишивка тим же кольором з тих же ниток, що і ткане полотно, з часом стало справжнім витвором мистецтва та впізнаваним решетилівським гаптуванням, яке сьогодні популярне серед поціновувачів.
Крім вишивки Решетилівка була відома своїми традиціями рослинного килимарства та виготовлення килимів, які сьогодні прикрашають не тільки оселі українців, а і приміщення ООН (головної штаб-квартири) у Нью-Йорку та зал Ради Європи у Страсбурзі.
Фабрика, нажаль, вже не працює і не існує, але мистецтво вишивки та килимарства збереглось завдяки відданим ентузіастам та майстрам і майстриням.
Сьогодні у Решетилівці функціонує Всеукраїнський центр вишивки та килимарства.
Для нас екскурсію та знайомство з центром провела Заслужений майстер народної творчості Надія Вакуленко, яка зв’язала та заплела лінію свого життя з мистецтвом вишивки.
Нашим гідам видалось долучитися до високого мистецтва та прокласти ниточки в килимі, який плела під час нашого візиту одна з майстринь Центру. Це був незабутній досвід, бо було і важко, і цікаво одночасно.
Запали нашим гідам до душі і слова однієї з майстринь, яка вишивала весільний рушник. Вона сказала, що під час роботи відчуває якійсь щасливий та піднесений стан, наче вона бере участь в магічному ритуалі створення Всесвіту кохання та любові.