Ознайомча екскурсія для гідів Гільдії від Музею Марії Заньковецької.

1922 рік для Марії Костянтинивні Заньковецької був переломним - і кінцем, і початком одночасно.
Кінцем її сценічного життя, яким вона прожила 40 років та завершенням її служіння театрові. Та одночасно початком її вшанування - Марія Костянтинівна була увічнена званням першої Народної артистки України та початком формування музейної експозиціі на її честь.
На вулиці Великій Васильківській 121 в квартирі #4 на другому поверсі, де доживала свій вік королева українського театру Коріфеїв Марія Костянтинівна Заньковецька з роду Адасовських (з села Заньки на Чернігівщині), у 1960 році відчинилися двері для відвідувачів меморіальної квартири. Експозиція музея складалася з скарбів колекції, що вже належала тоді Державному музеєві театрального, музичного і кіномистецтва України.
І як це не дивно, але згодом дом з меморіальною квартирою Заньковецької було зруйновано, але, на щастя (або, згідно легенди, завдяки участі шанувальника Марії Костянтинівни Івана Семеновича Козловського), у 1989 році у відбудованому приміщенні відродився Музей актриси Марії Заньковецької Будинок-музей Марії Заньковецької. В ньому, як в театрі, в декораціях та сценічному оформленні розкривається в різних актах-сценах життя та особисті речі великої актриси украінськооо театру Марії Костянтинівни Заньковецької.
Завдяки сценарію і режисурі Лілії Бевзюк-Волошиної, музейні речі ожили і заговорили. Гіди Гільдії гідів почули історіі дитинства і формування.
Побачили подробиці життєвих етапів та становлення життєвих цінностей, навчання та підготовки до наступного етапу.
Відкрили історію шлюбу з українським театром, який відбувся під керівництвом Марка Кропівницького та за допомогою Миколи Садовського.
Прониклись чутливими та трагічними історіями кохання та розірвання стосунків.
Слідкували за Великим шляхом від театральних підмостків провінційних театрів до тріумфальних вистав столичних театрів.
Велика кількість шанувальників, квіти та безцінні подарунки, серед яких - визнання критиків, колег та видатних особистостей сучасників - Чайковського, Нестєрова, Рєпіна, Чехова, Грушевського, Станіславського, Козловського та багатьох інших, чиї серця підпалював талант Заньковецької.
гіди Guides Guild поступово йшла шляхом пізнання та відкриття сторінок життя Марії Костянтинівни Заньковецької.