Відсьогодні в Києві відкрит для відвідування Маріїнський палац.

Відсьогодні в Києві відкрит для відвідування Маріїнський палац.
Наш гід Горбачова Наталя побувала на відкритті і готова поділитися враженнями.
Спорудження київського палацу у середині 18 століття припадає на правління російської імператриці Єлизавети Петрівни, чоловіком якої був Олексій Розумовський, брат останнього гетьмана України, президента Академії наук Росії Кирила Розумовського.
Рішення про будівництво палацу ухвалили у 1744 році. Проект розробляли під керівництвом знаменитого італійського архітектора Бартоломео Растреллі. Вважається, що зразком для київського палацу став палац Олексія Розумовського в Перово під Москвою. Стилістично це типовий зразок барокової архітектури.
Проект Б.Растреллі було доручено реалізовувати архітекторові Іванові Мічуріну, з яким працювала група архітекторів. Одночасно в Києві за проектом італійця зводилася і Андріївська церква, що збереглася, на відміну від палацу, майже у первісному вигляді.
будівництво і опорядження палацу завершили у 1752 році, але ні Єлизавета, ні Олексій Розумовський палац так і не побачили.
Перша особа імператорської родини побувала в палаці лише через двадцять п’ять років. З кінця 18 століття до початку 19 століття тут мешкали очільники імперської адміністрації -- Київські генерал-губернатори.
Пізніше тут жила мати останнього російського імператора Ніколая ІІ Марія Фьодоровна (Християновна) Глюксбург-Романова.
Військовий шпиталь, Товариство штучних мінеральних вод, Українська Центральна Рада, редакція газети, Всеукраїнська військова рада військових депутатів, в’язниця, Міністерство внутрішніх справ, Землевпорядний технікум, Київський крайовий сільськогосподарський музей, Постійна промислова виставка...
Це далеко не повний перелік того, чим був Маріїнський палац за часи свого існування.
Відсьогодні тут по п’ятницям, суботам та неділям проводять екскурсії. Для шкільних груп - по четвергах.
Група - 15 осіб.
Вартість квитка для дорослих- 150,00 грн., тривалість - 45 хв.
Для того, щоб потрапити на екскурсію, потрібно зареєструватися на сайті Палацу, вказавши дані паспорту.