Екскурсія для гідів Гільдії до Кловського палацу

Сьогодні одразу дві групи гідів Гільдії заглянули всередину однієї з найрозкішніших та водночас найбільш закритих для стороннього ока будівель Києва - Кловський палац.
Він був  зведений за ініціативою Києво-Печерської Лаври рівно 260 років тому поблизу легендарного липового гаю та річки Клов як Vip-готель для царської родини. Втім, жодного разу у бальних залах палацу не лунав ані вальс, ані мазурка та не ступала нога російських царів. Усі ці привілеї дісталися Маріїнському палацу зведеному майже одночасно з Кловським.
Здавалось, з моменту побудови Резиденцію переслідував злий рок: імператорській родині вона виявилася не потрібною; наступні ж власники та інституції тут надовго не затримувались, а руйнівні пожежі спалахували принаймні п'ять разів. До слова, наразі в Кловському прописався Верховний суд України, на чиє замовлення палац відремонтували та реставрували майже до невпізнання.
Оскільки не віднайшлося ані старовинних світлин, ані оригінальних креслень, то усі інтер'єри - це сучасна авторська інтерпритація Барокко та зашифровані у символах послання до нових власників.
Наприклад, на парадних сходах нас зустрічають дві алегоричні скульптури які натякають суддям бути справедливими та розсудливими. Красуня ліворуч тримає в руках терези та меч гострих з обох боків. А її візаві - палаючий факел та глек з холодною водої, щоб вчасно його загасити і уникнути потенційної подежі. На стелях плавають кораблі (символи Надії), горять свічки (симво милосердя), воркують голуби (символи миру). На кожному кроці тут віє розкішшю та величчю! І хоча тут і не зберіглося оригінальних деталей, усі відтворені двері, паркетна підлога, фурнітура та оздоблення - це аналоги інших українських палаців, зокрема і Маріїнського.


Текст: Наталя Березюк