Гіди гільдії завітали до Музею на Поштовій

Де проходили літописні Іванків шлях та Боричів Тік?
Як замощувади вулиці в Києві і чому?
Де знаходилась Крещатицька брама?
Під Поштовою площею, прямісінько в центрі міста на перетині шляхів, тихо і майже непомітно для ока перехожих, знаходиться археологічна знахідка древнього Києва з частиною садиби, міської інфраструктури, господарськими приміщеннями, історичними знахідками.
І потрапити до цього музею Історико-культурний центр "Річкова Брама Києва" під відкритим небом можна завдяки Ольга Рутковська, волонтерам, активістам, людям, які взяли на себе відповідальність за збереження цінної для нащадків історії Києва місцини з метою та мрією створити на цьому місці музею.
Формально він є.
Але приклади інших музеїв та установ у музеєзберіганні, музеіфікаціі, створенні фондів, їх експонуванні відкривають проблемний простір для створення археологічного музею на місці розкопок. Як багато ще роботи для створення сучасного музейного простору! І все, що було зроблено, розчищено, відкрито, опрацьовано, ідентикіфіковано та атрибутовано - вражає.
Цей музей дає наочну можливість побачити вулицю ХІ століття, частини доріг та споруд, з завмиранням серця доторкнутись до дощок та дерев’яних колод, які використовувались киянами тисячі років тому.
Нова зустріч з Музеєм на Поштовій площі в м.Києві та з Ольга Рутковська членів Гільліі гідів залишила багато емоцій, нові знання про Київ, народили нові ідеї та перспективи співпраці.