Гіди Guides Guild відзначали Міжнародний день жінок в науці

Сьогодні, 11 лютого 2021 року, гіди Guides Guild відзначали Міжнародний день жінок в науці разом з нашими багаторічними друзями Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного.
Працівники бібліотеки спеціально для нас підготували підбірку матеріалів з фондів бібліотеки про жінок архітекторок.
Але не тільки виставками сьогодні нас вразила бібліотека.
Ми пройшли різними відділами шляхом маршруту книжки, яка потрапляє в бібліотеку: від відділу обробки до читацької зали з абонентським відділом.
Запланована тривалість зустрічі на 3 години абсолютно непомітно для учасників перетнула відмітку в 4 години. Ми не могли відірватися від рідкісних книг, серед яких турботливі бібліотекарки підготували для нас, гідів, раритетні видання про Київ. Неможливо було покинути цю залу. Чесно кажучи, інші зали нас надихали також. І в кожному - численні питання від гідів щодо видань, зберігання книжок, каталогізації. І всі питання отримали кваліфіковані відповіді від наших провідниць та хранительок - Раїса Григорівна Дідик з відділу обліку, Тетяни Сергіївна з книгосховища, Наталії Анатоліївни (завідувачки відділом читацької зали рідкісної книги), Ольги Віталіївна з відділу бібліографії.
Нам показали і такі приміщення, до яких звичайних відвідувачів не заводять.
І так, ми урочисто та із затамуванням подиху торкались старих меблів та книжкових полиць, створених за ініціативи архітекторів засновників, в тому числі Заболотного.
Хто любить книжки, (в тому числі і читати ) як гіди, ті зрозуміють наш захват та захоплення бібліотекою, її фондами, діяльністю, теплою та дружньою атмосферою та любов’ю до книжок, яку ми поділяємо та розуміємо.
Досі мої руки пам’ятають тепло та енергію часу, яку відчуваєш, коли торкаєшся стародруку, або раритетної світлини чи листівки.
Нас вразила діяльність бібліотеки щодо опрацювання та оцифрування листівок, негативів та світлин. І зовсім скоро в електронному каталозі бібліотеки з’являться нові розділи та нові екземпляри в гарній якості.
І зустріч з головною зберігачкою та хранителькою, директоркою бібліотеки Войцехівською Галиною Анатоліівною - також надихнула нас та упевнила в тому, що бібліотека в надійних руках.
І подумки ми також тримаємо кулаки, щоб бібліотека залишилась в цій будівлі і отримала не тимчасову оренду, а постійну домівку.
Велика вдячність нашим провідницям - пані Заступниці директора Наталії Віталіївні і нашій чудовій гідесі та вождю в бібліотеці - Людмилі Рабчевській.