28 вересня 2020 року Гільдія гідів прийняла участь у презентації оновленого Закону про туризм, яка відбулась у Прес-центрі Укрінформу і організована Міністерством культури та інформаційної політики України.
Були представлені основні тези та нова ідеологія законопроекту, який має вирішити багато питань у туристичному секторі.
Учасники прес-конференції зробили доповіді, презентації та відповіли на питання.
Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України :
Вважає, що оновлений Закон про туризм зможе вирішити велику кількість навколо-туристичних питань. За його думкою разом з кризовими моментами нам відкрилось вікно можливостей.
Оновлений Закон про туризм передбачає створення Єдиного туристичного реєстру, туристичного порталу та створить умови та можливості для просування України як європейської туристичної дестинаціі.
Євгенія Кравчук, народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Повідомила, що зміни до Закону про туризм - це закономірність та необхідність, на яку майже 10 років чекали представники галузі. Також вона зазначила, що стратегічним завданням розробники змін до Закону вважають той факт, що галузь туризму повинна бути не дотаційною, а прибутковою.
В рамках співпраці представників міністерства, депутатів, Державної агенства розвитку туризму, представників туристичної галузі, громадських організацій заплановане велике будівництво (авто доріг, змін та оновлення маршрутів та рухомого складу Укрзалізниці), реставрації та реконструкціі пам’яток, музеїв тощо.
Дмитро Нальотов, народний депутат України, голова підкомітету з питань туризму та курортів комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики;
Зазначив, що туризм має всесвітній бренд росту і в Україні повинен мати підтримку з боку держави, державницький підхід та стратегію розвитку.
Новим законом передбачається створення єдиного всеукраїнського реєстру та електронної бази для всіх учасників туристичної сфери, наявність сучасного туристичного порталу, узгоджена з світовою туристичною організацією UNWTO нова сучасна термінологія, нова стратегія та тактика страхування на випадок повернення туристів з-за кордону та інших кризових ситуацій.
Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму.
Зазначила, що робота перевіряючих, контролюючих та дозвільних органів буде цифровізована.
Для гідів будуть розроблені бейджи державного зразка, планується надати безкоштовний вхід до муніципальних музеєв та архівів для гідів, система безкоштовного навчання та підвищення кваліфікації гідів. Головна мета - стимулювання до прозорої професійної роботи, а не зарегулювання діяльності та перешкоди до роботи.
Окремо спікери зазначали важливість та необхідність закладення механізмів створення цільових туристичних фондів, гроші з яких повинні будуть направлятися на розвиток туризму.
Запрошуємо прийняти участь в обговоренні оновленого Закону про туризм, який сьогодні повинен бути внесений на розгляд Верховної Ради України.