Гільдія гідів взяла участь у літературно-мистецькому вечері, присвяченому ювілею Лесі Українки

24 лютого 2021 року з партнерами і друзями Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ Гільдія гідів взяла участь у літературно-мистецькому вечері, присвяченому ювілею Лесі Українки «Свічка, запалена від Бога».
І цим вогнем, запаленим спогадами про життя, творчість, поезію, цитатами, театральною імпрезою, музикою щедро ділилися учасники вечора.
Під час літературно-мистецького вечора відбулось пряме включення радіо-мосту з Американським радіо Чикаго в серії радіо-програм «Україна там, де українці», яку багато років від радіо «Культура» веде Ніна Григорівна Шаварська.
Під час ювілейного заходу, була презентована книга видавництва «Мистецтво» «Леся Українка в театрі». Ця книга - грунтовний труд науковців бібліотеки, який, за словами завідувача відділу мистецтв бібліотеки Леоніда Семеновича, відкриває до того маловивчену бібліографію драматургічного спадку Лесі Українки та твори Лесі Українки на театральній сцені.
музично-поетично-театральну частину вечора представляла Ганна Михайліченко з театральної майстерні Миколи Рушковського
Тепло та ясно… Чи се Єгипет?
Так, се Єгипет… синій намет
неба високого міниться сяєвом…
Ох, та й високе ж! Як вільно, як радісно,
Так, се Єгипет…
Тихо та любо… чи се Вкраїна?
Так, се Вкраїна… Он і садок,
батьківська хата і луки зеленії,
темнії вільхи, ставочок із ряскою.
Так, се Вкраїна…
Можна спинитись… годі блукання…
Все буде добре… Рідний мій край
вкупі зі мною одужав від злигоднів,
небо не хворе, не плаче, не хмуриться,
люди веселі і я… не будіть…
Все буде добре…
7.04.1910
Музична частина у виконанні бандуристки, викладачки, лауреатки численних конкурсів Юлії Григорук надала вечору романтичного настрою.
У виконанні Лариси Королець, першої міністра Культури України, уривок з «Камінного господаря» вразив та бринів драматичними нотками.
І могутній голос Анатолія Несторовича Паламаренка лунав у всіх куточках великої гостинної зали бібліотеки і через монітор комп’ютера ширився та лився у Америку під час радіо-з’єднання з Чікаго.