Навчальна екскурсія для гідів «Від Микільської брами до Кріпосного провулку».

Наш гід, військовий експерт Андрій Швачко провів для Гільдії гідів екскурсію "Від Микільської брами до Кріпосного провулку".
Розпочалася екскурсія з розповіді про будівництво Старої Печерської фортеці (Цитаделі), яку було закладено у 1706 р. неподалік Києво-Печерської Лаври. А вже у 1831 р. розпочалося будівництво Нової Печерської фортеці - так званої оборонної казарми на перешийку біля Провалля, в районі нинішньої Арсенальної площі
Майже 200 років ці споруди були скриті від очей киян. І лише зараз, після реставрації, ми можемо їх роздивитися.
Головним в'їздом на територію фортеці були Микільські ворота - найцікавіша споруда. Колись тут був міст з підйомної секцією. Дивом збереглися автентичні двері. Оборонна казарма з' єднувалася цегляним муром з бійницями з виробничими майстернями заводу "Арсенал" аж до 1896 р. Андрій показав цікаві фотографії, поділився сімейними спогадами про свого діда, про його військову службу.
Також ми поговорили про оборонні споруди Києва часів Другої світової війни.
Багато цікавого Андрій розповів і про оборону Києва в наші дні - вже як безпосередній учасник цих подій.
У Кріпосному провулку Андрій детально розповів про трофейну військову техніку, яка там зараз виставлена. Також ми завітали до холу Національного військово-історичного музею, де виставлені зразки різної зброї - як трофейної, так і української, особисті речі окупантів, знайдені на полі бою.
Екскурсія була дуже цікавою та пізнавальною, адже наши гіди - справжні професіонали, які навчають та навчаються навіть під час війни.