Про туристів, гідів та коронавірус

Перші відмови туристів від заброньованих і навіть авансованих екскурсій - трапилися. Це було лише питання часу. І якщо істерію в ЗМІ можна проігнорувати; фейкові новини та поради диванних експертів- не читати, виконувати настанови лікарів щодо профілактики та не вимикати мозок... То що робити з туристами, які телефонують і відміняють поїздку до Києва через те, що вони... не можуть у себе в місті купити достатню кількість масок на всю групу, щоб ...безпечно проїхати ніч в потягу та потім провести день в екскурсіях по столиці?!
Гадаю, тихі думки гіда було чутно в той момент дуже добре.
Інші туристи прилетіли з-за кордону. Планували три дні провести в Києві, але в день прильоту у дитини «розклеївся» ніс. Батьки попросили перенести екскурсію на день пізніше і звернулися в готелі за порадою, які місцеві назви у ліків від нежиті. Сказати вам що було з працівниками рецепції готелю, у яких уява виявилася занадто жвавою? А з туристами, яких залякали і з якими поводилися, наче з прокаженими?
Скоріш за все,подібні історії ще повториться, бо не за горами початок нового турсезону. А гіди працюють з людьми. З великою кількістю дуже різних людей.
І бажано бути готовими до неадекватної реакції деяких туристів на чиєсь необережне «Апхчи!».
Щоб не плодити фейки, адекватно реагувати та зуміти заспокоїти своїх туристів, бажано ознайомитися з інформацією, що публікує World Health Organization (WHO)Центр громадського здоров’я України та Міністерство охорони здоров'я України, а саме:
⚠️Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини.
Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані, хіба що ви вмієте чхати на 3 метри. Відстань – це гарантія безпеки. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.
⚠️Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавички) після торкання до об'єктів (дверних ручок, поручнів, тощо), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого.
⚠️Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, гаджети тощо.
⚠️На початковій стадії захворювання, спричинене новим коронавірусом, має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка та утруднене дихання. У деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт.
Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека.
⚠️ Разом з тим, лише 20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.
⚠️Якщо людина протягом останніх 14-ти днів перебувала в країни, де були зафіксовані випадки захворювань на COVID-19 або ж спілкувалась із інфікованою людиною, потрібно зверніться до лікаря та повідомити йому про це.
⚠️Що робити, якщо туристи почуваються зле, підозрюють у себе коронавірус, а в місцевій лікарні не знають нічого про дослідження на наявність COVID-19?
Потрібно розуміти, що діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я України. Отримати результати такого тестування можна за 5-6 годин. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.
⚠️Якщо вашим туристам хтось намагається впарити «найефективніші» ліки від нової хвороби, варто пам’ятати, що за даними WHO, на сьогоднішній день не існує спеціальних ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавируса.
Деякі методи лікування лише знаходяться в стадії вивчення і будуть перевірені в ході клінічних випробувань.
Зважаючи на все це, можна порадити і собі, і туристам:
✅Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму - задля зміцнення імунітету.
✅Мити руки з милом максимально часто, або користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%
✅Уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ та симптомами застуди.
✅Уникати дотиків до свого обличчя під час пересування містом, перебуваючи в громадському транспорті, в місцях скупчення людей.
✅Термічно обробляти продукти.
✅Користуватися здоровим глуздом і не піддаватися паніці.