Як саме був зупинений Голодомор?
Які трансгенераційні наслідки Голодомору?
Які законодавчі акти та міжнародні договори використовуються при дослідженні кримінальної складової злочину геноциду?
Сьогодні, 9 березня 2021 року, Гільдія гідів відвідала Семінар Музей Голодомору I Holodomor Museum, який було проведено в рамках Меморандуму про співпрацю.
Завдяки активній та дієвій участі та організаціі заходу музейників та Daria Chudinova, гіди Гільдії мали можливість поставити питання та отримати відповіді від наукових співробітників музея та заступниці директора Інститута Дослідження Голодомору кандидатки історичних наук Ірини Миколаївни Батирєвоі.
Тема Голодомору-геноциду одна з найскладніших тем, яка досі викликає велику кількість запитань, пояснень, заперечень та роз’яснень. Завдяки сьогоднішньому семінару гідам були представлені нові документи, дослідження, надана можливість почути про перспективи розвитку музея, будівництва 2-Ї черги, репрезентовані нові освітні проекти для різних відвідувачів. Під час заходу були представлені методологія та техніки роботи з складними темами Темного туризму, надані дієві інструменти, які зможуть допомогти гідам краще розкрити тему голодомору-геноциду для різних груп відвідувачів та туристів.
Національний музей Голодомору-Геноциду активно залучає нові методи та інструменти для поширення перевіреної та підтвердженої архівної інформації, залучає інтерактивні практики, представляє майстер-класи. Особливо актуальні сьогодні є імерсивні екскурсії для різних категорій відвідувачів.
Велику увагу музей приділяє роботі з дитячою аудиторією через екскурсії, інтерактивні уроки та заняття, що допомагає відкрити тему і залучити маленьких відвідувачів до заглиблення в складні історичні теми нашого минулого.
Цікаво було подивитись на процес вивчення та дослідження Голодомору-Геноциду як на міждисциплінарний, коли до вивчення теми залучаються фахівці та спеціалісти різних напрямків знань, не тільки історики, архівісти, а і генетики, соціальні антропологи, етнографи тощо.