Сьогодні наші гідеси стали гостями Архіву національної пам'яті.

22 жовтня наші гідеси стали гостями Архіву національної пам'яті. 
Вони були впевнені, що потраплять до класичного архіву, але потрапили вони на територію... Монетного двору.
Так, тут з часом буде найсучасніший Архів репресивних органів СРСР у Європі.
На жаль, реставрація і створення архиву припало на карантин і депутати досі визначаються чи виділяти інституції фінансування на 2021 рік.
Однозначно виділяти, адже це дуже важливо мати таку інституцію в державі, яка пережила голод, репресії, окупацію!
Закритість архівів створила ґрунт для дієвості російської пропаганди, а надалі – і військового вторгнення на територію України та окупацію Криму та частин Донецької та Луганської областей.
В будівлі, яка раніше будувалась під завод, буде облаштовано повний спектр опрацювання архівних документів : зберігання, реставрація, знепилення, оцифрування. І найголовніше-архів має бути для людей, які мають право отримувати усю необхідну інформацію якісно.
Мета творців архіву розвінчувати міф про те, що архіви - це темні, страшні будівлі, куди ніхто не може потрапити.
В Архіві національної пам'яті передбачається кімната психологічної допомоги, адже тема складна і не завжди ми готові до знайденого в архівах.
Сьогодні представники культури, науки, медіа та народні депутати закликають повернути фінансування Архіву національної пам`яті! Архів національної пам’яті – це проєкт світового рівня, на який вже звертають увагу наукові спільноти Європи. Успіх його реалізації є питанням зовнішнього іміджу України як модерної європейської держави.
Ви можете теж підписати звернення щодо фінансування реконструкції будівлі Архіву національної пам’яті за посиланням: https://bit.ly/3ofL0ym