Святкування 200-річного ювілею Григорія Павловича Галагана

Святкування 200-річного ювілею Григорія Павловича Галагана об‘єднало в Національний музей літератури України шанувальників та популяризаторів життя та діяльності українського мецената.
Програма урочистої академії з нагоди 200-річчя від дня народження громадського діяча, мецената освітньої справи Григорія Галагана включала не тільки виступи учасників з доповідями, нагородження сучасних меценатів та невеличку виставу «Наталка Полтавка», де у ролях Наталки Полтавки, Терпелихи та Виборного виступали співпрацівники музею.
Голова Гільдії гідів Пирогова Наталія виступала с доповіддю щодо «Листів директора Прилуцької гімназії Феодосія Вороного до Григорія Галагана». Доповідь щодо архівних документів була підготовлена спільно з кандидатом Фізико-математичних наук, головним спеціалістом Національнооо педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Галиною Миколаївною Ситою.
Тема виступу охоплювала майже 10-річний період листування Феодосія Яковича Вороного з Почесним Попечителем Прилуцької гімназії Галаганом і включала 5 листів за 1879, 1883, 1887 та 1888 роки.
За листами постає реальна картина розбудови Прилуцькоі гімназії, розвитку освітнього проекту, деталі гімназичного життя та проблем освітнього процесу.