Тренінг: Конфліктні ситуації у роботі екскурсовода (гіда)

Знецінення, зневага, ігнорування, агресія, хамство, перехід на особистості ... З такими проявами стикаються час від часу всі. І ми, гіди, працюючи з людьми, не є винятком. 
Вмінню розпізнати конфлікт, зрозуміти причини, відреагувати на нього з найменшими втратами для обох сторін і був присвячений сьогоднішній тренінг «Конфліктні ситуації в роботі екскурсовода», якій провела Гільдія гідів. Нашім експертом сьогодні був фахівець з конфліктології, медіатор Андрей Гусев*. 
День теорії та практики показав, які проблеми та ситуації турбують гідів, дав відповіді на питання як реагувати на провокації, як запобігти конфліктам, що робити з хейтерами, як запобігти емоційному вигорянню та професійний деформації. 
Дякую нашім гідам, колегам з Музей Становлення української націїІнформаційно-виставковий центр Музею Майдану, науковцю Simon Schlegel за відвертість, конструктивне спілкування та досвід групової динаміки! 

Гусєв Андрій Ігоревич* - практикуючий психолог, тренер, медіатор, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та особистісного розвитку ННІМП «Університет менеджменту освіти» НАПН України (м. Київ), керівник Київського філіалу Одеської обласної групи медіації (ООГМ), член ГО «Національна Асоціація медіаторів України», член правління ГО «Українська асоціація екологічної психологічної допомоги» та член міжнародного Глобального партнерства щодо запобігання збройних конфліктів GPPAC.  З 2005 року є тренером з тематики практичної конфліктології, медіації, розв’язання соціальних конфліктів, лідерства, розвитку толерантності та культури миру в проектах та навчальних програмах: Національного агентства України з питань державної служби та Школи вищого корпусу державної служби, чеської гуманітарної організації «Люди в біді», ОБСЄ, Ради Європи, програми «МАТРА» Посольства Королівства Нідерландів в Україні, МБФ Карітас України, Українського католицького університету, UNHCR (The UN refugee Agency), Інституту з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International), Adventist Development and Relief Agency in Ukraine (ADRA Ukraine), ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток», Archer Daniels Midland Company ADM (США). Постійний тренер у базовому курсі підготовки медіаторів ООГМ, автор-розробник різноманітних тренінгових програм та майстер-класів з питань: вирішення конфліктів, спілкування у конфлікті, превенції злочинів на ґрунті ненависті, взаємодії з поліцією, проблем професійного згоряння, аутоагресивної та суїцидальної поведінки, булінгу тощо. У якості медіатора та тренера брав участь у міжнародних проектах з підготовки фахівців конфліктологічного та медіаційного спрямування (Киргизстан, Молдова, Росія). Має зарубіжну освіту у цій галузі (2010 рік - Літній інститут миротворчості Східного Менонітського університету (Вірджинія, США). Учасник експертної групи з розробки та експертизи проектів Закону України «Про медіацію» і експертної групи зі створення стандартів навчання медіації. Автор 45 наукових статей з проблематики дослідження особистісної ідентичності, толерантності до невизначеності, викладання та розвитку медіації. Співавтор 2 монографій та 7-ми навчально-методичних посібників.