Заходи від гідів Гільдії до Дня Києва

Друзі!
Наближається День Києва і ми запрошуємо відсвяткувати день народження нашого міста разом!
Наші гіди приготували для вас безліч цікавих прогулянок та лекцій, тож обирайте і насолоджуйтесь!
28 травня: вечірня прогулянка на яхті

Запрошуємо вас на двогодинну прогулянку на яхті, під час якої ви помилуєтеся заходом Сонця та вечірніми вогнями міста. Ми поговоримо про Дніпро, історію світового яхтінгу, дізнаємось чимало фактів з життя  київського яхтклубу та піднімемо келих за день народження Києва!

Початок о 19:00. Тривалість: 2 години.

Екскурсія платна. Проводить Горбачова Наталя, тел. 067-9177746

29 травня: пішохідна екскурсія «Печерск наизнанку»  (росс. мова)
"Приглашаем вас заглянуть за нарядные фасады домов, побродить по дворам, окунуться в драматические события прошлого. Мы окунемся в атмосферу киевского Пассажа, узнаем историю «нехорошего дома, который, возможно стал прообразом булгаковской «нехорошей квартиры»№50. Мы заглянем в начало 20-го столетия и узнаем,где киевляне пили кофе и играли в шахматы. Пройдем школьными тропами Анны Ахматовой, увидим двор, по которому ходила удивительная женщина-прообраз Маргариты. Подсмотрим тайный ход к Президентскому дворцу, узнаем , где жил киевский «капитан мушкетеров». Выясним, откуда в нашем Городе появился «крокодил в халате»... Печерские улицы и дворы хранят много тайн и историй".
Початок: о 18:00. Місце зустрічі: Крещатик, 15 (під нижньою аркой Пасажа).
Тривалість  3 години. Екскурсія платна. Проводить Світлана Бучко 066-0031070

29 травня: пішохідна екскурсія «Прорізна: історія однієї вулиці»

«Коротка, в три квартали, вуличка – зручне місце для неспішної прогулянки, і привід для цікавих історичних спогадів. Почнемо з розповіді про княжі часи, про Верхнє місто Ярослава Мудрого, а потім звернемося до XIX століття, до «цукрового» відродження Києва. Заглянемо в романтичні дворики, згадаємо доброго губернатора Васильчикова, видавця Кульженка, тютюнових королів Когенів, видатного радіотехніка Айзенштейна. Вклонімося трагічній пам'яті Музичного провулка. Постоїмо на місцях, де Михайло Врубель бував у знаменитій кондитерській «Жорж», де Люся Каплер з друзями бігали в кінотеатр Шанцера. І на закінчення побачимо сліди вогненної стихії, яка знищила Хрещатик у вересні 1941 року». 

Початок о 19:00. Тривалість: 2 години.

Збір у верхньому вестибюлі М «Золоті Ворота».

Екскурсія платна. Проводить  Валерій Лисенко, тел. 067-1795326

29 травня: екскурсія "Розповіді київського даху"

«Це історії  про вибір. Вибір мови та імені. І про те, як це впливає на Долю. А ще – про стару парасолю, пунктуальність, не зовсім золотий годинник, київську біржу. Про телеграми зі словами кохання і як вони впливають на рух потягів. Про двох братів, синагогу та один театр. Про зв'язок між курсами стоматологів і коханням. І це далеко не все. Ми обов'язково задумаємо бажання, Дах обіцяє все виконати»!

Початок о  19:00. Екскурсія платна. Проводить Олена Безрук, тел. 097-4463158

29 травня: вечірня прогулянка на яхті

Запошуємо вас на двогодинну прогулянку на яхті, під час якої ви помилуєтеся заходом Сонця та вечірніми вогнями міста. Ми поговоримо про Дніпро, історію світового яхтінгу, дізнаємось чимало фактів з життя  київського яхтклубу та піднімемо келих за день народження Києва!

Початок о 19:00. Тривалість: 2 години.

Екскурсія платна. Проводить Горбачова Наталя, тел. 067-9177746

 30 травня: пішохідна екскурсія «Історія однієї вулиці: Прорізна»

Заглянемо в романтичні дворики Прорізної, вклонимося трагічній пам'яті Музичного провулка. Фініш на Хрещатику напроти метро.

Коротка, в три квартали, вуличка – зручне місце для неспішної прогулянки, і привід для цікавих історичних спогадів. Почнемо з розповіді про княжі часи, про Верхнє місто Ярослава Мудрого, а потім звернемося до XIX століття, до «цукрового» відродження Києва. Згадаємо доброго губернатора Васильчикова, видавця Кульженка, тютюнових королів Когенів, видатного радіотехніка Айзенштейна. Постоїмо на місцях, де Михайло Врубель бував у знаменитій кондитерській «Жорж», де Люся Каплер з друзями бігали в кінотеатр Шанцера, де пройшло дитинство Ролана Бикова. На закінчення побачимо сліди вогненної стихії, яка знищила Хрещатик у вересні 1941 року.

Початок о 10:00. Тривалість: 2-3 години.

Збір у верхньому вестибюлі М «Золоті Ворота».

Екскурсія платна. Проводить  Валерій Лисенко, тел. 067-1795326

 30 травня: пішохідна екскурсія «Поділ та його таємниці”

«Цікава прогулянка історичними вуличками Подолу: торгове серце міста, загадкові Київськи гори, вулиця чотирьох церков, Перша аптека… Ми поговоримо про те, як змінила Поділ Велика Пожежа, про різні обличчя Києво-Могилянської Академії та багато іншого».

Початок об  11.00. Тривалість: до 2 годин.

Збір біля пам' ятника Г.Сковороді на Контрактовій площі.

Екскурсія платна. Проводить Марина Суліменко, тел. 050-5887770

30 May: 11 a.m. - VDNH Tour (the tour might be cancelled if it rains hard)

VDNH tour offers an opportunity to look back at the history of the largest exhibition center of Ukraine. We will reveal some of its secrets and locate VDNH's main attractions. The tour was tailored for foreigners and will be conducted in English.

Due to the quarantine, we shall have only 7 people in the group to be able to observe all the precautions. Please remember to wear your medical face mask and have an umbrella.

Where: VDNH. Expected duration: 2-2,5 hours.

Cost: Free of charge, though tips are welcomed if you think the tour is worth your attention.

To sign up, please contact the guide Olena Borysenko tel. 098-7619191

30 травня: пішохідна екскурсія  "ГастроКрещатик с Еленой Безрук" (рос. мова) 

«Вас приглашают поговорить о Киеве, как о Личности, которая переживает взлеты и падения, взрослеет, хорошеет, меняется с годами, но есть черта, остающаяся неизменной. Киев – город традиций. И гастрономические истории Крещатика – яркое тому подтверждение! 

Это путешествие настоящих гурманов, для которых жизнь – это кухня, где каждый готовит свое неповторимое  блюдо.

На экскурсии вы узнаете: как связаны искусство, ростбиф и морковный чай; какая связь между кофе, джинсами, битыми чашками и нелегальной литературой; что общего между десертом, антилопой и гусиной охотой; где и по какому поводу на Крещатике исполнялась «ария сироты»; сколько мороженого в год должен был съедать советский человек; о влияние голода на дарование художника; как спасли Бессарабку от Хрущева. А поскольку в названии экскурсии присутствует слово «вкусные», то гид обязательно угостит вас: старинным киевским лакомством на самом сладком перекрестке Крещатика, киевским ликером, приготовленным по рецепту одного из секретных НИИ нашего города, именно в том месте, где он наиболее вкусен, попробуете продукт, который не делается больше нигде в мире!»

Початок об  11:00. Екскурсія платна. Проводить Олена Безрук, тел. 097-4463158

30 травня: Пішохідна екскурсія "Від Золотих Воріт до Гори Старокиївській: крізь століття і долі"

«Золоті Ворота Києва... Скільки подій, скільки легенд пов'язані з ними! Але й прилеглі вулички зберегли і розкішну, часом дивну архітектуру ХІХ ст., і пам'ять про видатних особистостей, які тут мешкали: Л.Українка і М.Лисенко, І.Сікорський і Ф.Кричевський, М.Булгаков та "святий доктор" Ф.Яновський. Тут поруч і цікаві сучасні мурали, і милі вуличні фігурки відомого українського скульптора Костянтина Скретуцького. Прогулянка Пейзажною Алеєю нагадає нам, що зберігти та захистити своє місто можна в тому числі творчою працею і красою. Чи ви бачили на Пейзажці напис про це: "Для всіх і назавжди. Тим, хто стояв та вистояв. Тим, хто має гроші і витрачає їх на суспільне. Тим, хто не має грошей, але має совість"... Завершення нашої екскурсії на прадавній та містичній Горі Старокиївській».

Тривалість - 2,5 години. Збір у Ярослава Мудрого біля Золотых Ворот.

Початок об 11.00 (екскурсія безкоштовна)

Початок  о  16.00  (екскурсія платна).

Проводить  Аліна Козирева, тел. 096-9358918.

30 травня: онлайн екскурсія-лекція у ZOOM "Тіні Бібіковського Бульвару"

Віртуальна прогулянка найстарішою артерією міста та її околицями,  Історії містичні і реальні про події і людей відомих,і шанованих і утаємничених одночасно.  Братство Вільних Мулярів, Велика Ложа України і колишній Бібіковський бульвар – що спільного? Дізнаємось на віртуальній прогулянці.   Розбиратимемось у сакральних зв’язках, хитросплетінні подій, особистостей і навіть назв!  До речі, гуляти «вживу» вузьким тротуаром загазованого бульвару з його щільним трафіком і гаміром  не завжди комфортно. А от з дому, та ще і детально роздивляючись помпезні фасади будинків, насолоджуючись неоготикою, розкішним модерном і  невізантійським стилем – це саме те, що треба під час карантину. Хто вони – ті загадкові тіні, що то за люди були - відомі кияни, пов’язані масонським послугом і як цей зв’язок вплинув на хід історії? Приєднуйтесь і відкриєте для себе колишній Бібіковський зовсім іншим, аніж той, що бачимо,  поспішаючи у справах, або з вікна  тролейбусу чи авто!    

Початок о 12-00. Тривалість 1,5-2 години.

Лекція платна. Проводить Алла Бондаренко, тел. 099-2922267

30 травня: пішохідна екскурсія «Стежками Ярослава»

«Ми поговоримо про наше славетне місто, про його велич і красу, про богатирів Києва та хана Батия. Ми дізнаємося про традиції, які існували саме в нашому місті, а також про те, звідки ж пішла назва сучасної "гривні".

Київ приховує багато таємниць, тож запрошуємо на прогулянку, яка буде цікава дітям від 8  до 98 років!»

Початок: о 13:00. Тривалість екскурсії - 1,5 години.

Місце зустрічі:  біля пам'ятника Ярославу Мудрому у Золотих Воріт.

Екскурсія платна. Проводить Наталія Ходос, тел. 067-7065176

30 травня: онлайн лекція у ZOOM "Київські онлайн прогулянки з Миколою Зеровим"   Київ, очима Миколи Зерова - місто, яке він обожнював і оспівував.   Ми побачимо  Київ, який залишився у спогадах про великого поета-неокласика, та відтворений у його власних віршах. Його знали не тільки в Києві. Побачивши його на палубі пароплаву, мешканці провінційних містечок з набережної влаштовували йому овації , кидаючи в небо капелюхи. Студенти полишали своїх професорів і заповнювали аудиторію, де царював неокласичний метр , що перетворював свої лекції на магічне дійство. . Його палкі промови викликали овації і одночасно ненависть бездарних  горе-літераторів. Його шалена популярність серед киян зашкалювала.

Ми будемо зупинятися біля будинків,  де він жив,  працював, де, знайомився з друзями, зустрічався з коханою вінчався і святкував весілля. Ви  дізнаєтесь про останню київську адресу Миколи Зерова, звідки він пішов на свою Голгофу. Не оминемо і будинки , де жив і працював його друг -  письменник і радянський розвідник Віктор Петров (Домонтович), який кохав дружину М.Зерова  майже пів століття.  Чим все це закінчилося, які ще таємниці  ховає  історія цього трикутника кохання - дізнаєтесь на онлайн лекції .

Початок о 17-00. Лекція платна. Проводить Алла Бондаренко, тел. 099-2922267

30 травня: вечірня прогулянка на яхті

Запошуємо вас на двогодинну прогулянку на яхті, під час якої ви помилуєтеся заходом Сонця та вечірніми вогнями міста. Ми поговоримо про Дніпро, історію світового яхтінгу, дізнаємось чимало фактів з життя  київського яхтклубу та піднімемо келих за день народження Києва!

Початок о 19:00. Тривалість: 2 години.

Екскурсія платна. Проводить Горбачова Наталя, тел. 067-9177746

31 травня: пішохідна екскурсія «Золотий трикутник Києва”

«Запрошуємо вас на екскурсію по Кяжому місту. Ми будемо мандрувати в часі та дізнаватися, що саме  знайшли під час будівництва метро, чим відрізнялись фортечны мури Києва від інших європейських столиць, які храми оточували Софію Київську. Ми провідаємо Їжачка та мудрого Крука, поговоримо про загадкові капища біля князівських палаців, та відкриємо для вас багато таємниць. Буде цікаво!»

Початок об 11.00. Тривалість – 2 години.

Збір біля Ярослава Мудрого у Золотих воріт.

Екскурсія платна. Проводить Марина Суліменко, тел. 050-5887770

31 травня: Пішохідна екскурсія "Від Золотих Воріт до Гори Старокиївській: крізь століття і долі"

«Золоті Ворота Києва... Скільки подій, скільки легенд пов'язані з ними! Але й прилеглі вулички зберегли і розкішну, часом дивну архітектуру ХІХ ст., і пам'ять про видатних особистостей, які тут мешкали: Л.Українка і М.Лисенко, І.Сікорський і Ф.Кричевський, М.Булгаков та "святий доктор" Ф.Яновський. Тут поруч і цікаві сучасні мурали, і милі вуличні фігурки відомого українського скульптора Костянтина Скретуцького. Прогулянка Пейзажною Алеєю нагадає нам, що зберігти та захистити своє місто можна в тому числі творчою працею і красою. Чи ви бачили на Пейзажці напис про це: "Для всіх і назавжди. Тим, хто стояв та вистояв. Тим, хто має гроші і витрачає їх на суспільне. Тим, хто не має грошей, але має совість"... Завершення нашої екскурсії на прадавній та містичній Горі Старокиївській».

Тривалість - 2,5 години.

Початок об 11.00 (екскурсія безкоштовна)

Початок  о  16.00  (екскурсія платна).

Збір у Ярослава Мудрого біля Золотых Ворот.

Проводить  Аліна Козирева, тел. 096-9358918.

31 May: 11 a.m. - VDNH Tour (the tour might be cancelled if it rains hard)

VDNH tour offers an opportunity to look back at the history of the largest exhibition center of Ukraine. We will reveal some of its secrets and locate VDNH's main attractions. The tour was tailored for foreigners and will be conducted in English.

Due to the quarantine, we shall have only 7 people in the group to be able to observe all the precautions. Please remember to wear your medical face mask and have an umbrella.

Where: VDNH. Expected duration: 2-2,5 hours.

Cost: Free of charge, though tips are welcomed if you think the tour is worth your attention.

To sign up, please contact the guide Olena Borysenko tel. 098-7619191

31 травня: прогулянка на яхті до Ольжиного острова

Запошуємо вас на пятигодинну прогулянку на яхті, під час якої ви помилуєтеся Дніпром, красою островів, та побачите колонію сірих чапель, що мешкають на Ольжиному острові! Ця подорож в останній день весни надасть вам сил та наснаги!

Початок о 10:00. Тривалість: 5 години.

Екскурсія платна. Проводить Горбачова Наталя, тел. 067-9177746

31 травня: онлайн лекція у ZOOM "Київські онлайн прогулянки з М.Зеровим: ч. 2" 

Це друга частина онлайн лекції, присвяченої київським неокласикам. У супроводі незрівнянного Миколи Зерова відвідаємо будинки де жили його друзі, поети і вчені – чарівний серцеїд Михайло Драй-Хмара, екзотичний німець Юрій Клен і загадковий енциклопедист Павло Филипович. Буде багато віршів, написаних в обставинах, про які я розповідаю, будуть їхні особисті історії про кохання і зраду, стійкість і легкодухість, конкуренцію і заздрість. Будуть листи-сповіді із заслання і спогади сучасників. І, звичайно, багато Києва - їхнього Києва, 20-х і 30-х років. Долучайтесь, знайомтесь із київськими сторінками життя поетів Розстріляного Відродження!  

Початок о 12-00. Лекція платна.

Проводить Алла Бондаренко, тел. 099-2922267

31 травня: Пішохідна екскурсія «Київ та Велика Ріка»

Вода дарує життя, вона ж його відбирає, у воді можна знайти багатство чи втратити все, вода захистить від небезпеки та може й скалічити. Без Києва Дніпро б не засмутився, але без Дніпра не було б Києва. Найкращі історії, бувальщини, легенди про Велику Ріку, її острови та Місто чекають на вас у прогулянці набережною Дніпра. Але без Дніпра – Київ ніколи б не став Києвом.  Будемо говорити про те, для  чого Києву мати кавунову поліцію; як простежити людські сліди на воді; чим можна було заманити пасажирів на борт пароплава; як пограбувати десятки людей серед білого дня.

Початок о 13:30 та 17:30. Тривалість - 1,5 години.

Місце зустрічі: біля фонтанів на Поштовій площі

Екскурсія  платна (всі зібрані кошти будуть передані притулку для тварин)!

Проводить  Ірена Хмельовська, тел.099-5448336

Просимо звернути увагу на те, що пішохідні екскурсії здійснюються у групах не більше 8 осіб, включаючи гіда та  з дотриманням соціальної дистанції.
Просимо з собою обовязково мати індивідуальні засоби захісту, рекомендовані МОЗ.