Екскурсія для гідів в Музей грошей НБУ

Гідьдія гідів постійно організовує для своїх гідів цікаві заходи, і сьогодні ми відправилися до Музей грошей Національного банку України. Ми поєднали можливість роздивитися величну споруду банку зсередини, а також дізналися багато цікавих фактів про історію грошей. 
Пам’ятаєте, у своїй «Історії» Геродот вказує, що першими використовувати металеві монети почали лідійці? Сучасні ж вчені вважають, що перші монети були з електрума і чеканились близько 650–600 р до Р. Х. Швидке розповсюдження монет пов'язано із зручністю їх зберігання, дроблення і об'єднання, відносною великою вартістю при невеликій вазі та обсягу, що є дуже зручним при обмінних операціях.
Паперові гроші або банкноти були вперше використані в Китаї за часів династії Сун. Ці банкноти, відомі як «jiaozi», еволюціонували з векселів, що були у використанні з сьомого сторіччя. Тим не менш, вони не витісняють традиційних грошей, і були у використанні поряд з монетами.
Щодо Європи, то тут банкноти були вперше випущені Банком Стокгольма в 1661 році...
Історія грошей - це історія людства. Її неможливо переказати за годину, але цілком можливо зацікавити екскурсантів фактами, легендами, скарбами та безліччю цікавих історій, частину яких ви обовязково почуєте від наших гідів на екскурсіях містом. 
Експозицію музею побудовано за хронологічним принципом – починаючи від примітивних товаро-грошей і закінчуючи національною грошовою одиницею сучасної України – гривнею. 
Матеріали музею відображають більш як тисячолітню історію гривні та інших грошових знаків, які перебували в обігу в різні часи на території України.
Ми дякуємо керівництву музею за чудову екскурсію для київських гідів, а також за приємні подарунки - «Пам'ятну гривню київського типу". Ця гривня є копією монетної гривні київського типу XI-XIII ст. На той період вона була основною одиницею грошового обігу і засобом накопичення на території Київської Русі. Саме від неї отримала назву і веде свою історію сучасна грошова одиниця, яка стала головною грошового обігу незалежної України.

Фото та текст: Горбачова Наталя