Сьогодні відбулася екскурсія для гідів в музей-майстерню І.Кавалерідзе

Колись Іван Кавалерідзе казав, що з часом «...губляться деталі, але загальне відчуття залишається. Це відчуття краси життя, неповторності свого часу і... радості. Радості від зустрічі з мистецтвом».
І сьогодні це неповторне відчуття радості гіди Гільдії Guides Guildвідчули повною мірою у Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе
Три години пролетіли непомітно в спілкуванні, бесідах, розмовах про складну долю скульптора, режисера, драматурга Івана Кавалерідзе.
В житті Майстра були великі злети та успіхі, які потім змінювалися опалою та цькуванням. Його роботами захоплювалися, пізніше їх нищили. Його визнавали чужі і намагалися розчавити свої. 
Але кожний значний митець - це не лише продукт, а й творець свого часу. Кавалерідзе був саме таким. Дві Світові війни, революції, пролетарська диктатура, національний підйом 20-х років, радянщина - він пережив все, він творив, ставши справжньою глибою, українським Мікеланджело, «людиною-епохою».
Серед його друзів та знайомих були Огюст Роден и Клод Дебюссі, Хаїм Бялик і Ілля Мечников, Олександр Архипенко і Лесь Курбас...
Не менш відомі і герої його робіт: Шевченко, княгиня Ольга, Ярослав, Сковорода, Шаляпін, Святослав Хоробрий, Амосов...

Ми ґречно дякуємо директору музею-майстерні Олександру Юніну за запрошення, цікаву розповідь, а головне - за ту особливу атмосферу, що панує у музеї та легко і невимушено занурює гостей у життя Майстра. Також дякуємо заступнику директора, Олександру Логвіну 
за гостинність та кропітку архівну роботу, результатами якої він поділився з гідами. 
Дякуємо Ст.наук. співробітнику Олександрі Савенок за подарунки, адже бібліотека Гільдії гідів сьогодні поповнилася двома примірниками: «Іван Кавалерідзе: життя та творчість» та «Каталог скульптури І.Кавалерідзе в муніципальних музеях Києва».

фото та текст: Горбачова Наталя