Сьогодні гіди Гідьдії мали чудову можливість детально ознайомитися з експозицією Національний музей медицини України. National Museum of Medicine of Ukraine. Цей музей, що розташован у колишньому Анатомичному Театрі - не лише про медицину та лікарів. Він - про еволюцію лікарської справи, про перемоги та відкриття, він про відомих українців та гордість за їх вклад в світову науку! Люди, що змінили історію і врятували тисячи життів - сьогодні їх імена знає весь світ!
Життя багатьох з них пов’язани з Києвом, тому було вдвічі цікаво дізнаватися подробиці їх роботи.
Медичний факультет при Імператорському університеті Святого Володимира був заснований у далекому 1840 році.
Тоді заняття з анатомії проходили у будинку Краузе на вулиці Лютеранській. Там читали лекції і проводилися «хірургічні вправи на трупах». Окрема секційна зала в цьому приміщенні була відсутня, тому студенти практично не займалися анатомією. З часом вирішили будувати окреме приміщення для Анатомічного театру, автором проекту якого став член Петербурзької академії мистецтв, архітектор Олександр Беретті.
Місцем для майбутнього Анатомічного театру стала ділянка на розі вулиць Фундуклеївської (нині Богдана Хмельницького) та Пирогова. У серпні 1853 року будівництво було закінчено, а вже у вересні там почали проводити практичні заняття з анатомії.
Зали тодішнього Анатомичного театру містили колекції препаратів з нормальної анатомії, музей патологічної анатомії та музей порівняльної анатомії.
Після Лютневої революції 1917 року пройшла низка реорганізацій та перейменувань, у будівлі тривали заняття студентів Київського медичного інституту, але колишнього пієтету перед «храмом науки» вже не було. Збережені колекції переносилися до інших будівель (наприклад, в анатомічний театр, на території Олександрівської лікарні). Внаслідок ущільнення забудови центральної частини міста, були зруйновані флігелі і допоміжні споруди, а також сад. У головній будівлі анатомічного театру були розміщені спортзал і гурток художньої самодіяльності.
З 1960-х рр. почалася активна робота зі створення в приміщенні колишнього анатомікума музею медицини. Ідея належала професору КМІ Олександру Абрамовичу Грандо (1919-2004).
Пошук майбутніх експонатів і боротьба за експозиційні площі в колишньому анатомічному театрі зайняли близько 20 років. Офіційним роком народження Музею медицини є 1982 рік, коли всі три зали другого поверху були відкриті для відвідування.
Ми дякуємо нашому екскурсоводу, пану Дмитру, за майстерну розповідь, а також дякуємо Vasiliy Doguzov за сприяння знайомству з Музеєм, цікаві розповіді та можливість зазирнути у найпотаємніше місце Музею - його підвали!
Гільдія гідів рекомендує Музей медицини всім туристам та гостям міста!