Імерсівна екскурсія "Шалом, Києве!"

Ну яка дивовижна прогулянка вийшла! Навіть холодна погода не зупинила гідів Гільдії, допитливих і стійких, що радіють справжньому єврейському гумору, який, як завжди, супроводжує всі найнеймовірні історії. І ми продовжували гуляти по місту і радісно вигукувати "Шалом, Києве!». А все тому, що блискучі єврейські імена навіки викарбувані в історії цього міста.
Якби мене запитали, а чи можуть бути свої київські скрижалі і ковчег Завіту... Я б відповіла тверде «Так». Не тільки можуть, а й є.
Сьогодні завдяки єврейському центру Халом ми відкривали для себе історію єврейського Києва. Перед очима проносилися століття, музика, шабатні співи, запахи масла і смаженої риби на Бессарабці, стукіт молоточків чоботаря Пинхаса, глухий звук стрибаючої кульки рулетки, відчайдушні крики проигравшегося вщент Шолом Алейхема ...
Які таємниці приховує сім'я Мабович? Хто така тітка Клара, яку знає весь Київ? Як відчайдушні єврейські домогосподарки міста вплинули на історію країни?
А який дивовижний погляд у Голди Меїр?! Так, правильний, наш. І таки да, єдиний справжній чоловік в уряді молодої держави Ізраїль - це вона, жінка.
Київ в їх і в наших серцях.
Шалом! І ще Халом-бо є мрія розділити радість життя, а значить покликати гостей на свято.
І все це - у супроводі неперевершеного гіда: Ян Приворотський, ти блискучий! ТОДА РАБА)))

Текст: Lucky Swan