Навчально-методична поїздка для гідів до Чернігіва.

Бувають дні, які складаються із самих запахів, немов весь світ можна втягнути носом, як повітря: вдихнути і видихнути. А бувають дні, які як пазли, складаються з вражень.
Сьогодні був саме такий день. І хоча сірий, схожий на мокру вату туман надійно заховав від нас чудові краєвиди Міста Легенд, тепле спілкування у колі колег, цікаві розмови, веселий настрій додали фарб у цей вояж.

У програмі поїздки були: БОЛДИНОГІРСЬКИЙ МОГИЛЬНИК (чому Болдина гора стала міським цвинтарем;  богатирі у курганах;  улюблене місце «Великого сонцелюба»;  чому захисники клянуться лівою рукою), АНТОНІЄВІ ПЕЧЕРИ ЯК ІНЖЕНЕРНІ СПОРУДИ (як копалися печери;  інструменти;  будівничі;  система вентиляції;  опорні конструкції), КРАСНИЙ МІСТ ТА ЙОГО ОКРУГА (від Гноєвої гаті до Красного мості;  резиденція палацу гетьмана Павла Полуботка;  Трансформація церкви Михайла та Федора), КРАСНА ПЛОЩА ( історія забудови площі в 11-13 ст.; П’ятницьке поле; виникнення базарної площі і «магазеїв древяних»;  Андрій Карташевський та будівництво торгових рядів;  «красна чи червона»;  реконструкція 2019 року), СКВЕР ХМЕЛЬНИЦЬКОГО (П’ятницькій монастир: заснування, загибель, відродження;  що поєднує жіночий монастир та чернігівського «ярижника» Василя Касперовича Дуніна-Борковсього;  базарна площа;  остання робота Кавалерідзе та перша Карнабеда), ВІДНОВЛЕННЯ ЧЕРНІГОВА ТА ПАМ’ЯТОК (Вал: Спаський собор, Борисо-Глібськиий собор, Колегіум, будівлі музеїв, Верхній замок, Взвалля).

Ми безмежно дякуємо чудовим хранителям Історії Міста Володимиру Пилипенко та Олександру Бондару за екскурсії для колег. Дякуємо Катерина ЛитвинChernihiv Tourist Information Center та Управління культури та туризму Чернігівської міської ради за легку співпрацю та щиру гостинність, а також дякуєм 32 (!) гідам, що приєдналися до нас сьогодні!

Нам приємно, що до ініціатив Гільдії гідів приєднуються колегі з різних спільнот: з Всеукраїнська асоціація гідівЛіга екскурсоводів Києва, з музейних установ. Ми відкриті для всіх, хто прагне навчання, професійного розвитку, розширення кола ділових
знайомств. 
Дякуємо всім за продуктивний день!Сподіваємось, вам було цікаво і корисно.
До нових зустрічей та подорожей!