Презентація книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

В Інформаційно-виставковий центр Музею Майданувідбулася презентація книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».
Жодна газета у Радянській Україні не написала про арешт Василя Стуса. Тим важливіше в Україні незалежній відновити та закріпити пам’ять про сміливих борців за неї. Завдяки нещодавньому відкриттю архівів КДБ, тисячі сторінок опрацював історик Вахтанг Кіпіані, щоб найважливіше вмістити до своєї книжки.
1989 року студент Вахтанг, уродженець Тбілісі, вперше почув про Василя Стуса, а через 30 років як відомий український історик видав книгу, щоб змінити “плакатне” ставлення до поета та його сучасників-однодумців. “Їм теж було по 20-30 років, і вони теж хотіли мати роботу, батьківство, відпочивати, мріяли про творчість. Але все пішло шкереберть, бо була така держава”, – розповідав Кіпіані. Він називає свою роботу спробою пояснити, що Стуса не зараз назвали героєм. Він став ним у боротьбі за право говорити в літературі. За словами автора, видання показує Стуса як просто людину, громадянина, правозахисника, творчу постать.
“Ніколи раніше не публікувався архів Комітету держбезпеки СРСР у такому обсязі. Багато дрібних папірців, як пазли, складають страшну справу Василя Стуса. Стає зрозуміло, що його не було за що судити”, – розповів автор книги. У ній він зібрав покази свідків, листи з тюрми, спогади родичів і друзів, які охоронялися грифом “секретно”, допоки Український інститут національної пам'яті не зробив їх загальнодоступними. 
Тож читайте, знайте та пам’ятайте.