Школа соціального проєктування та грант-менеджменту "Спадщина"

Наш гід, Олена Клымова - про семінар від спільноти Грант Менеджмент та ГО «Інститут соціальної політики регіону», на якому вона була присутня в рамках проекту Школа соціального проєктування та грант-менеджменту "Спадщина".
На семінарі були цікаві кейси від Олени Жукової (фахівець у галузі культурної спадщини та директор музею розвитку культурної спадщини).
Говорили про актуалізацію культурної спадщини та як перевести культурну спадщину у сферу проектної діяльності.
Ми почали із конкретних прикладів: в Україні збереглось багато покинутих палаців, часто у занедбаному стані, бо в таких будівлях жити не зручно без центрального опалення та каналізації.
Тепер питання - що із цим багатством робити? Уявіть, Вам хтось залишив вранці на столі злиток золота? Що Ви будете робити? Як це можна актуалізувати, використати по-новому?
А тепер поїхали до Європи, де збереглось багато замків у належному стані, більш того, там проводяться різні фестивалі та заходи. А що в Україні?
В таких випадках, грантові проекти стають дієвим інструментом, чим не магічна паличка із казок?
Далі, Олег Кулініч, керівник проекту з Харкова, виступив із темою «Обґрунтування проекту, як зацікавити Донора». Це про те, що ідеї літають у повітрі навколо вас, як кажуть, але реалізовувати треба саме ті, які вирішують суспільні проблеми, тоді є шанси, що Ви отримаєте грант.
Наступну сесію провів Володимир Казусь, координатор проектів, і поділився інсайтами, як спілкуватись із владними структурами та про важливість створення інформаційного поля.
І на завершення інформативної частини була доповідь про розробку плану реалізації проекту, моніторинг та оцінку, управління проектними ризиками.
І традиційно факультативний, але практичний захід - навчальний простір із ментором Володимиром Казусем «Як налагодити потік туристів у маленьке містечко України».
Тож, як бачите, наші гіди не лише проводять екскурсії, але й постійно розширюють своі можливості через навчання, участь у соціальних проектах, конференціях, переймають досвід у колег.
Саме це робить їх професіоналами!
Ми пишаємось нашими гідами!