Сонячний літній день останнього дня липня 2019 Гільдія Гідів провела у тяжкому випробуванні. Ми опановували новий вид туризму на воді – каяковий. Перед виходом на практичні заняття ми пройшли відповідний теоретичний інструктаж, правила безпеки та поведінки на воді, спочатку помахали веслами на суші, одягли жилети, дізнались про типи та види водних транспортних засобів, познайомились з Каяковим центром Каяк Каное Центр - Гідропарк, Київ. Kayak Canoe Center - Hidropark, Kyiv та його сертифікованими працівниками, здали цінні речі в камеру схову, передяглись - і тільки потім почали грести.
Ні вітер, ні хвилі, ні течія не зупинили нашого ентузіазму і ми пройшли на веслах навколо Венеціанського острова близько 11 км. Враховуючи, що багато з нас проходили це випробування вперше – можемо сміливо рекомендувати цей активний вид туризму та відпочинку киянам, протестувавши це особисто. Ніякі труднощі веслування на відкритій воді не могли затьмарити неймовірне захоплення від щастя бути частиною цієї захопливої командноі подорожі.
Бризки в обличчя, вітер, сонце, хвилі на воді, які постійно заважають новачкам, невправні рухи, вода скрізь – на одязі, на обличчі, за бортом, на веслах – все це абсолютно не заважало насолоджуватись захопливою справою керування невеличким каяком, розглядати водяні лілії, слухати енциклопедичні розповіді Гідів, спостерігати якихось пташок, які були абсолютно до нас байдужі, встигати відвертатись від весла напарника, намагатися гребти краще, відчувати спільний синхронний рух нашої колони, і пишатися, що у кожної пари гребців гарно виходить рухатись у наміченому фарватері.
Нікого не залишили байдужим ця подорож, було цікаво чути розповіді інструктора, Дмитра Матейка (Дмитро Матейко), Валерія Лисенка (Валерій Лисенко), Льолі Філімонової (Lyolya Filimonova), Олени Полонськоі-Сандицької (Elena Polonskaya-Sanditskaya), Павла Мядзеля (Pavlo Miadzel), Али Бондаренко (Алла Бондаренко), Тетяни Ніколайчук (Татьяна Николайчук) та інших та згадувати вірші Ліни Василівни Костенко, співати, рахувати гребки, фотографуватись та радіти життю.
А фото та відео, які було зроблено під час цієї нестандартної екскурсії показують захоплення та захват. Київ абсолютно по-новому відкрив красу своїх гір, захопливі та карколомні краєвиди на архітектурні ансамблі Видубицького монастиря, Києво-Печерської Лаври, красу зелених київських круч, урбаністичні акценти київських хмарочосів, швидкість руху потягів та автівок на мостах. Ми подивилися на Русанівський канал, де ввечері вода грає спектр на бризках фонтанів, припливли групою до пам’ятника птасі, яка відпочиває на мальовничому камені посеред Дніпра і нагадує нам про Гоголя та його відомий вислів.