Заходи

Невідомі Дорогожичі: екскурсія для гідів

Сьогодні відбувся черговий відкритий захід від Гільдії гідів, який зібрав колег-екскурсоводів як нашої професійної спільноти, так і колег з Лігі екскурсоводів, Всеукраїнської Асоціації гідів та представників туроператорів. 
З цікавою темою "Нетрями Дорогожичів" знайомив учасників наш поважний гід, член Правління Гільдії Валерий Лысенко

ІІІ Форум гідів у Львові
Форум гідів у Львові - це про туризм, культуру, историю. 
Це про гастрономічні фішки і можливості. Це про тренди та бренди. Про взаємодію гідів та музейників. Про історію міста не через національну приналежнісь, а через постаті, які його творили. Це про місто як гіпертекст. І про те, як він розказує історії: співом птахів, гербами на фасадах будівль, локаціями старих кінофільмів. Це про те, як пов'язати всі ці окремі історії в один наратив. 
Але перш за все, це ПРО ЛЮДЕЙ.
Святкуємо Всесвітній день екскурсовода разом!
Життя гіда - це нескінченні подорожі. Нові міста, країни і континенти... 
Тому не випадково святкувати тридцятий Всесвітній день екскурсовода ми вирушили ... в навколосвітню подорож. Дружна компанія гідів Гільдії провела цей день відпочиваючи і подорожуючи по тропічним джунглям, серед пустелі і її колючих мешканців, серед представників вологих лісів Амазонії. А завершилася наша подорож сеансом медитації і споглядання за тендітною красою квітучих азалій та камелій. 
Похмурий день для нас був розмальований яскравими фарбами квітів і зелені, аромати паморочили голову і всіх не покидало відчуття щастя, легкості і весни, що вже не за горами. 
Перша Конференція з історії екскурсознавства «Київський літопис»
Гільдія гідів щиро дякує гостям і спікерам Першої конференції з історії екскурсознавства «Київський літопис - 2020».
У нас сьогодні був воістину зірковий склад тих, хто щиро і самовіддано любить Місто. Хто досліджує його, росте з ним, розділяє його біди і радощі. Хто за нього вболіває, допомагає йому і хто робить його таким особливим. 
Гіди, історики, музейники, бібліотекарі, краєзнавці - знайомством з вами ми пишаємось і цінуємо кожного: Михайло Кальницький, Олександр Юнін, Антон Короб, Олена Мокроусова, Владислав Дятлов, Тетяна Водотика, Олексій Волков, Олексій Гедеонов, Віктор Киркевич, Дмитро Шльонський, Олена Безрук, Олена Полонська, Ніна Ткаченко, Ярослав Семенец: вам сьогодні вдалося по-справжньому запалити та надихнути кращих гідів міста!
Лекція з іконопису для гідів
Сьогодні гіди Гільдії Guides Guild провели дві години в спілкуванні про духовне. Серед ікон, пензлей, фарб ми говорили про те, як створюються ікони, що передує їх написанню, про зображувані символи, дискутували про канонічність і не канонічність тих чи інших зображень. 
Зустріч гідів зі скульптором Костянтином Скритуцьким
Гільдія гідів в грудні запропонувала ідею зустрічі скульптора і київських гідів, і ми вдячні Костянтину за можливість поспілкуватися сьогодні в теплій, невимушеній обстановці, «з перших рук» дізнатися про історію створення його скульптур, про задумки і плани, про курйози і кумедні випадки.
Екскурсія для гідів в Музей грошей НБУ
Гідьдія гідів постійно організовує для своїх гідів цікаві заходи, і сьогодні ми відправилися до Музей грошей Національного банку України. Ми поєднали можливість роздивитися величну споруду банку зсередини, а також дізналися багато цікавих фактів про історію грошей. 
Екскурсія для гідів у музей-майстерню І.Кавалерідзе
Колись Іван Кавалерідзе казав, що з часом «...губляться деталі, але загальне відчуття залишається. Це відчуття краси життя, неповторності свого часу і... радості. Радості від зустрічі з мистецтвом».
І сьогодні це неповторне відчуття радості гіди Гільдії Guides Guildвідчули повною мірою у музеї-майстерні українського Мікеланджело. Три години пролетіли непомітно в спілкуванні, бесідах, розмовах про складну долю скульптора, режисера, драматурга Івана Кавалерідзе.
Гільдія гідів святкує Маланку!
Саме в цей день, 13 січня українці відзначають свято Маланки. В цей день ще зранку господині починали готувати щедру кутю, пекли млинці, пироги та вареники; готували смаколики для щедрувальників та посівальників. А вже починаючи звечора і до півночі щедрувальники та маланкарі обходили оселі...
Оскільки наша професійна спільнота - то є велика родина екскурсоводів та гідів-перекладачів, ми продовжуємо свої постійні зустрічі і святкуємо Маланку разом у дружньому колі! 
Екскурсія для гідів в Будинок з Химерами
90 років тому назавжди пішов від нас дивовижний чарівник-архітектор Владислав Городецький. Саме він став одним із законодавців київського модерну. Створені за його проектами будівлі вражають, будять уяву і не поступаються в химерності творінь знаменитому каталонцю Гауді.
Сьогодні Гідьдія гідів спільно з Музей історії Києва/Музей истории Киева/Museum of Kyiv history організувала екскурсію, показавши і розповівши гідам, які таємниці ховаються за фасадами знаменитого будинку на Банковій.
Передноворічна зустріч гідів Гільдії
Друзі! 
Рік добігає кінця, завтра Різдво і саме час завершити робочі справи. Сьогодні гіди Гільдії підбивали підсумки роботи, святкували перемогу у#KyivTourismAwards2019,  говорили про плани на майбутнє та обмінювалися подарунками.  
Екскурсія для гідів до Телецентру та Музею Телебачення
У нас, гідів Гільдії, вже склалася добра традиція починати тиждень з відвідування цікавих локації та музеїв. Сьогодні спеціально для наших гідів, разом із Музей телебачення була організована безкоштовна екскурсія телецентром. 
Щорічна премія KYIV TOURISM AWARDS - 2019
Гільдія гідів отримала щорічну премію року КYIV TOURISM AWARDS 2019 в номінації «Краще екскурсійне бюро»!
В цієї номінації за право називатися кращими, змагалися екскурсійні бюро та інші об`єднання, основним видом діяльності яких є здійснення екскурсій.
Ми щиро дякуємо нашим гідам, колегам, друзям, туристам за кожен голос, за вашу віру в нас та за ту потужну підтримку, яку ми весь час відчуваємо! Це наша спільна перемога!
Гіди Гільдії - у Довженко-Центрі
Сьогодні Гіди Гільдії відвідали надзвичайно цікаву виставку "ВУФКУ. Lost and found", новий музей та фільмосховище у Довженко-Центр : Dovzhenko Centre.
Довженко-Центр - це найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.
Екскурсія-лекція для гідів в музеї НАУКМА
Сьогодні Гільдія гідів разом із Музей НаУКМАорганізували для гідів екскурсію-лекцію про рукописні раритети, стародруки, кахлі з Богоявленського собору та навіть маленький жиночий револьвер!
Так, всі ці речі, що мають свою унікальну історію, є експонатами музею Могилянки.
Науково-методична зустріч з фахівцями та представниками Національний музей історії України у Другій світовій війні
Члени Гільдії гідів сьогодні відвідали науково-методичну зустріч з фахівцями та представниками Національний музей історії України у Другій світовій війні в рамках підписаних угод Меморандуму про співпрацю між Гільдією гідів та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні". 
"В пошуках Св. Андрія": лекція та концерт від Музею Андріївської церкви
У п'ятницю 13-го гіди Гільдії зібралися у музеї Андріївськой церкви  на  лекцію Ігоря Нетудихаткіна про Апостола Андрія Первозваного.
У день Св.Андрія, на Андрєєвої горі, в музеї самої київської з усіх церков - Андріївської творилися дивні речі. Аромат мандаринів, ялинка у вогниках, пізнавальна лекція і ... сюрприз у закритій на реставрацію церкві, за ​​який ми так вдячні пану Ігорю!
Дводенний воркшоп «Умань (не)відома»
5-6 грудня 2019 року в Умані пройшов дводенний воркшоп «Умань (не) відома», покликаний підняти нерозпрацьовані міські теми і залучити нові формати їх представлення. Програма воркшопу знайомила з новими підходами до проведення екскурсій і з різними форматами залучення аудиторії. Розроблені методології екскурсій по відомих місцях Умані дали учасникам нові знання і навички як розробляти маршрути, як підбирати візуальний та інтерактивний матеріал, як включати історію тих спільнот, які в наслідок радикальних трансформацій ХХ століття були переселені чи винищені і спадщина яких затерта в публічному просторі міста, як вибудовували комунікацію з туристичною групою.
Вручення відзнаки «За збереження історіі» Михайлу Кальницкому від Гільдії гідів
Нагородження гідних народними відзнаками відбулось сьогодні в УКРІНФОРМ за сприянням ВТО "ОРДЕН" - національний виробник нагород
Гільдія гідів мала велику честь вручити відзнаку «За збереження історіі» одному з найвідоміших дослідників, багаторічному зберігачу та популяризатору історіі, сучасному літописцю, письменнику, історику-архівісту Михайлу Кальницкому.
Імерсівна екскурсія "Шалом, Києве!"
Ну яка дивовижна прогулянка вийшла! Навіть холодна погода не зупинила гідів Гільдії, допитливих і стійких, що радіють справжньому єврейському гумору, який, як завжди, супроводжує всі найнеймовірні історії. І ми продовжували гуляти по місту і радісно вигукувати "Шалом, Києве!». А все тому, що блискучі єврейські імена навіки викарбувані в історії цього міста.
Святкування ювілею Анатолія Трохимовича Халепо
Гуру екскурсознавства, метр краєзнавства і унікальних маршрутів, Вчитель, філософ, мислитель, києвознавець, натхненник, невтомний мандрівник і дослідник, харизматичний розповідач Анатолій Трохимович Халепо відсвяткував свій 85-річний ювілей у колі колег, учнів, шанувальників та близьких.
У затишному та дружньому приміщенні бібліотеки 
Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ під овації та оплески зустрічали та шанували Анатолія Трохимовича.
Туристичний Бізнес Форум «Дні Гостинності у Запоріжжі»
Гільдія гідів завітала до Запоріжжя / Zaporizhzhia! Саме тут сьогодні розпочався чотириденний Туристичний Бізнес Форум «Дні Гостинності у Запоріжжі»:
- Музейний форум
- Форум рестораторів
- Форум готельєрів
- Brand and Brand форум
Дводенний семінар-навчання «Патріотичні екскурсії Киівщиною 2019»
2 дні супер інтенсивного семінару-навчання «Патріотичні екскурсії Киівщиною 2019» під керівництвом та за сприянням Київський обласний молодіжний центр спільно з Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА, ГО "Гільдія професійних екскурсоводів та гідів-перекладачів", Громадська ініціатива "Корінь нації",  всеукраїнською громадською ініціативою «Патріотичні екскурсії по Україні" на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку  Табір "Зоряний"(с. Карапиші, Миронівський район, Київська область) відкрили нові патріотичні локації, нові напрямки, нові імена. 
Шляхетський бенкет часів Богдана Хмельницького
Сьогодні 15 наших гідів ... мандрували в часі.
Завдяки цікавим оповіданням неперевершеного директора музею «Андріївська церква» (Національний заповідник «Софія Київська») Ігоря Нетудихаткіна, майстерності бренд-шефа ресторана Ресторан WHISKY CORNER Алексей Повторейко, команді кухарів та офіціантів, ми почувалися почесними гостями шляхетського бенкету часів Великого Гетьмана!
Семінар від гастроексперта О.Волкова "Барна культура столиці: частина 2"
Сьогодні гіди Гільдії провели другу частину циклу гастропрогулянок, вивчаючи барну культуру столиці з кращим гастроекспертом Києва Олексієм Волковим! 
Про те, як «неправильний» Негроні став класикою, де можна спробувати зимові коктейлі «Купрін» і «Гранатовий браслет», де відшукати рідкісний французький, нефільтрований сидр, який бар на Сагайдачного - найновіший, а який - самий відвертий, а також ще 10001 секрет - тільки у нас і тільки сьогодні!
Музей на Поштовій: екскурсія для гідів
Сьогодні відбулася чергова учбово-ознайомча екскурсія для нашіх гідів. Багато хто з вас чув про безстрокову акцію істориків, археологів та волонтерів, які прагнуть створити Музей на Поштовій площі.
Вони привертають увагу киян, чиновників, експертів з єдиною метою - захистити та зберегти пам'ятки історії, археології, архітектури місцевого та національного значення. Вони мріють повернути Поштовій площі ії значення культурного, історичного та туристичного центру, зі створенням повноцінного, сучасного музею саме на місці знахідок з постійною колекцією артефактів та культурних цінностей, з урахуванням пам'яток архітектури, які розташовані на Поштовій площі. 
Участь Гільдії гідів у Туристичній майстерні Миколаївщини
14-15 листопада 2019 року у Миколаєві пройшлаТуристична майстерня Миколаївщини, де Гільдія гідів приймала участь.
Туристична майстерня Миколаївщини проводилася з метою популяризації туристичних можливостей регіонів та міст України, активізації розвитку внутрішнього туризму, обміну досвідом у створенні та презентації кращих туристичних продуктів і проектів.
У Туристичній майстерні Миколаївщини взяли участь кращі фахівці туристичної сфери з 5 областей України, які презентували туристичний потенціал Миколаївської, Одеської, Херсонської, Харківської, Вінницької, Київської областей, а також ознайомилися з проектами розвитку курортних територій та перспективних туристичних дестинацій.


Семінар для гідів "Все, що ви хотіли знати про гранти, але боялися запитати"
Сьогодні Гільдія гідів та Український культурний фонд в Національний Музей Історії України - НМІУ провели семінар, де провідний фахівець УКФ з питань культурної спадщини пані Мілена Чорна розповіла про діяльність Фонду, грантові програми, умови участі, а також були обговорені можливості фінансування різних ідеї в галузі туризму та культури.